Błędy w biznesie cz. I

Pewnie każdemu z nas, kto pełni rolę przedsiębiorcy, od czasu do czasu zdarza się popełniać błędy.

  • Na co zwrócić uwagę ?
  • Jak się chronić przed błędami ?

ZMIANY

Niechęć do wprowadzania zmian. W rezultacie biznes może przestać generować zyski, a przedsiębiorca nadal nie zauważa potrzeby wprowadzenia zmian. Jednak warto pokonać strach przed zmianą. Dodatkowo, dobrze jest nauczyć się otwartości na rady osób, które darzy się zaufaniem. Warto jednak słuchać osób, którzy osiągają pożądane przez nas efekty.

FIRMA NIE MUSI ZARABIAĆ

FIRMA MUSI PRZYNOSIĆ DOCHODY – inaczej to bez sensu. Spora część przedsiębiorców, zwłaszcza początkujących, nie odróżnia przychodu od dochodu. Prawda jest taka, że biznes trzeba mierzyć. Różnica między tym, co wpływa na konto, a tym, co zostaje po odjęciu wszystkich kosztów, jest zasadnicza. Najlepiej, jeśli przedsiębiorca jest w stanie porównać poszczególne miesiące czy lata. Dzięki temu dużo łatwiej jest planować, układać, tworzyć strategię.

BUDOWANIE ZESPOŁU

Podstawowy błąd – zatrudnianie osób, którzy są podobni do nas samych. Tymczasem im bardziej nasi pracownicy się od nas różnią, tym lepie dla naszego biznesu, nawet jeśli zarządzanie takimi osobami przysparza więcej wyzwań. Co więcej, dobrze jest zadbać o to, by w stworzonym przez nas zespole znalazło się miejsce na określone zasady i normy, których pracownicy będą świadomi.

NAZWA

Jak wybrać odpowiednią ? Przede wszystkim należy zastanowić się, czy naszym celem jest promowanie nazwiska, czy raczej budowanie marki, która nie będzie z nim związana ? Zdarza się, że nazwa jest za długa. Warto zadać sobie pytanie, wybierając nazwę firmy: jak ludzie będą ją postrzegać ? Z czym ma się im kojarzyć? Nazwa powinna być łatwa do zrozumienia, do wymówienia oraz do przekazania osobie, która nie ma pojęcia o profilu działalności firmy.

 

błędy w biznesie

                                 błędy w biznesie

 
Comments