Diversity – warsztaty o różnorodności

W dzisiejszych czasach społeczeństwo jest przesiąknięte stereotypami. Społeczeństwo XXI wieku w  dobie dostępu do informacji oraz w ciągłym procesie globalizacji, ewoluuje, zmieniając swoją strukturę. Tworzy ona różnych ludzi, którzy pracują i współżyją w jednym zakładzie pracy, bliskim otoczeniu czy społeczności. Są to ludzie o różnych postawach i doświadczeniach. Ludzie, których dzieli różnica pokoleń. Mimo tych wszystkich różnic, które istnieją od zawsze, potrafimy je  dostrzegać i  zamiast z nimi walczyć, kształtujemy postawy aby wzajemnie siebie zrozumieć i  współpracować.

DIVERSITY czyli RÓŻNORODNOŚĆ to coś, co czyni każdego z nas kimś wyjątkowym. Jest to nasz styl myślenia, wykształcenie, wiek, płeć, osobowość, rasa czy narodowość. To szeroki wachlarz różnic i podobieństw. Każdy z nas jest INNY. Nie należy się tego bać. Musimy z naszej inności i  różnorodności wyciągać to co najlepsze, tworząc przy tym mechanizmy współpracy a nie rywalizacji.

 

Ostatnio miałam przyjemność prowadzić warsztaty z różnorodności dla przedsiębiorstwa zajmującego się głównie sprzedażą detaliczną oraz produkcją mebli, a także artykułów dekoracyjnych.

Spotkanie przede wszystkim wprowadziło do tematyki różnorodności i wyjaśniło  znaczenie tego pojęcia. Ułatwiło i pozwoliło zrozumieć uczestnikom jak budować efektywną współpracę opartą na różnorodności.

Upominek otrzymany podczas "Ikea people focus week".

Upominek otrzymany podczas „Ikea people focus week”.

Marshmallow challenge. Zadanie zespołowe

Marshmallow challenge. Zadanie zespołowe.

 
Comments

No comments yet.