Sztuka osiągania celów

Często problemem bywają cele, które sobie stawiamy. „Zacznę od poniedziałku” – chyba każdy z nas wypowiedział kiedyś te 3 magiczne słowa 🙂 które w rzeczywistości mijały się z prawdą. Samo posiadanie celów jest bardzo istotne. To napędza nasz rozwój.

Jak ułatwić sobie osiąganie celów ?

Musimy posiadać PLAN 

aby mieć pewność,że cel zostanie osiągnięty, warto zaplanować etapy jego osiągnięcia. Ta czynność może okazać się kluczowa. Jeżeli podejrzewamy, że możemy napotkać jakieś trudności, to właśnie tutaj powinniśmy się zastanowić, co zrobić, aby je pokonać i nie wpaść w pułapkę strachu czy rezygnacji. Wyznaczenie terminu osiągnięcia celu – to też ważny etap, wtedy łatwiej utrzymać samodyscyplinę.

Zapisywanie celu na kartce

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ogromną pomocą w realizacji celów jest zapisywanie ich na kartce papieru ! 🙂 Dzięki notowaniu uzyskamy większą jasność co do tego, co chcemy osiągnąć. Nie musimy martwić się, że o czymś zapomnimy. Pisząc angażujemy zmysł dotyku i dosłownie przenosimy swoje myśli na papier. Dzięki tej metodzie nie tylko porządkujemy chaos własnych myśli, lecz także zobowiązujemy się, by każdego dnia przybliżać się do tego, co napisaliśmy.

Wizualizacja 

Należy oczami wyobraźni zobaczyć samego siebie po osiągnięciu celu ! 🙂 Na przykład, jeśli celem jest otwarcie własnej firmy, dobrze jest pielęgnować w myślach obraz siebie jako przedsiębiorcy. Im bardziej szczegółowe te wyobrażenia, tym lepiej.

Wytrwałość

Kluczem jest WYTRWAŁOŚĆ w postanowieniach, aby osiągnąć wyznaczone cele. Niezależnie od początkowego nastawienia i wybranych technik umożliwiających osiągnięcie celu najważniejszym aspektem pozostaje właśnie wytrwałość. Zamiast rozpamiętywać nieprzyjemne doświadczenia, warto wyciągnąć z nich wnioski i konsekwentnie dążyć do celu.

 

Dążenie do realizacji celów

                  Dążenie do realizacji celów

 
Comments

Ciekawy artykuł ???? polecam !

Faktycznie! Warto zapisywać cele na kartce. mi to pomaga